Acayip Değil Haince Bir Şey!

Acayip Değil Haince Bir Şey!

Kuzuyu kurda teslim etmek deyimini hepiniz bilirsiniz. Daha çok kendisine güvenilmeyen birine bir şey bırakmak veya bir şeyi yok edeceğini bile bile o kimseye emanet bırakmak anlamına gelir. 28 Ocak günü karanlık saraylarda ‘dünyanın en meşhur soytarıları’ tarafından bir oyun sergilendi. Bu oyun sergilendikten sonra dünyanın en çok konuşulan olayı haline geldi. Tabi bu oyun hakkında konuşanlar sinema eleştirmenleri ya da sanatçılar değildi. Çünkü bu oyun sinema mecrasından ziyade siyaset arenasında oynanan bir ölüm oyunuydu. Oyun, başrolünde kendini ağa sanan bir müptezelin, köylünün en değerli eşyalarını sahip çıkma adına zorla alıp onu ağalığa getiren ama herkesçe zalim olarak bilinen bir eşkıyaya emanet olarak bırakmasını konu alıyordu.

Evet, sizin de tahmin ettiğiniz gibi kendini ağa sanan ama hakikatte şımarık ve gözü doymayan bir tüccardan başka bir hiç olan Trump’ın, ümmetin göz bebeği, mübarek beldesi ve uğruna hayatların feda edildiği Kudüs’ü o toprakların zalim eşkıyası konumunda olan Siyonist Yahudi devletinin başkanı Netenyahu’ya emanet etmesini konu alan bir tiyatrodan bahsediyoruz. Aslında kuzunun kurda teslim edildiğini neden söylediğimiz bu sahneden sonra daha iyi anlaşılmaktadır. Siyonistlerin Filistin topraklarını resmi olarak işgal ettikleri 1948 yılından bu yana oradaki halkı zulüm ve katliamlara uğrattığını hepimiz biliriz. Kadın, çocuk ve yaşlı demeden şehirlerin üzerine yağdırdığı bombalarla binlerce masum insanın kanına girmiş, topraklarını işgal etmiş, evlerinden zorla çıkartıp yerlerine Yahudileri yerleştirmiş bir terör devletine, işgal ettiği topraklar hediye olarak sunuldu.

Bunca zulüm ve katliamı yapan işgalcilere uluslararası arenada bir kınama bile veremeyeneler aksine yaptıkları işgalin neticesinde işgal ettikleri Müslüman topraklarını onlara hediye etti. Hem de sebepsiz yere öldürdüğü insanları koruma, onlarla barış içinde yaşama karşılığında. Bir de bu koruma karşılığında toprakları işgal edilmiş insanlardan vergi alacak olması tüm dünyanın aklıyla alay etmesi değil de nedir? Bu oyunun içeriğine baktıkça insanın inanası gelmiyor ve gerçekten insana çok acayip geliyor ama bu oyun içerisinde acayiplikten çok hainlik barındırıyor. İçinde anlaşmadan çok işgal, barıştan daha çok savaş ve kan barındırıyor. Zira oynanan bu oyun ümmetin en kutsal mekânlarına karşı yapılmak istenen gaspı içermektedir.

Acayip değil hainlik barındırıyor zira İslam beldeleri, buraları yöneten iradesiz, kukla ve hain yönetimler yüzünden sahipsiz görünüyor. Müslüman halklar dinleri ve inançları uğruna zulüm, işkence ve ölümlere duçar olurken bu yöneticiler zalimlerle işbirliği içerisine girerek saltanatlarını bir gün de olsa uzatmanın derdindeler. Dünyada yaşanan acayip şeyleri bir şekilde kaldırır veya alışırız ama ihanetlere alışkanlık olmaz. İhanet hançer gibi saplanıp kalıyor yüreğimizde. Bu zehirli hançeri nasıl kabul edebiliriz ki?

Söz&Kalem

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ