Dergimiz Yeni Yüzü İle Okurlarıyla Buluştu

Dergimiz Yeni Yüzü İle Okurlarıyla Buluştu

Aylık İlim, Kültür ve Edebiyat dergisi olan Söz&Kalem Dergisi’nin heyecanla beklenen Mart 2019 sayısı çıktı. Söz&Kalem Dergisi yeni yüzüyle Mart sayısında “Değişimde Ruhunu Korumak Kendin Kalmaktır” kapağıyla değişimi ve etkilerini ele aldı.

Söz&Kalem 66. Sayısında yaşamış olduğu değişim minvalinde değişimde ruhu, özü yani kendini korumanın ne derece önemli olduğunu işlemiş.

DERGİDE KİMLER NE YAZDI?

Ali Mürteza Titiz, ‘Değişimin Aktifi Olmak’ adlı yazısında değişimde kişinin irade ortaya koymasının önemini ve zorluğunu anlatıyor. Serdar Ayhan, ‘Sulb-ü Hilkatten Zamanın Terbiyegerdesi Bir Zemine' adlı yazısında kapak konusu olan değişimin İslam tarihi ve kültüründeki yerini incelerken Hüseyin Azak ise 'Fıtrat ve Sırat Tezkeresi' adlı denemesinde suya giden yolu yani şeriatı ele aldı. Murat Çöklü’nün yazmış olduğu 'Kamp Günlüğüm', Sebahattin Kemal’in 'Kar ve Bahar' adlı Denemesi, Fahrettin Turan’ın 'Şeyh Halid-i Bağdadi’nin portresini çizdiği yazısı ve Ömer Polat’ın ‘Her İnsanın Bir Hikayesi Vardır’ sayfasında işlediği '14, 62’den Büyüktür' hikayesi ile Söz&Kalem Mart 2019 sayısı yepyeni yüzüyle okuyucusuyla buluştu. Bu sayıda önceki sayılardan farklı olarak ayrıca kavram incelemeleri, bir kitap bir film bir enstrüman, Kur’an kıssaları, kütüphane alıntıları olan altını çizdiklerim ve sosyal medyadan alınan ekran alıntıları bulunmaktadır.

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ