Söz&Kalem Haziran Sayısı Çıktı

Söz&Kalem Haziran Sayısı Çıktı

Aylık İlim, Kültür ve Gençlik dergisi olan Söz&Kalem Dergisi’nin heyecanla beklenen Haziran 2019 sayısı çıktı. “Hayat Yolunda Gerekli Levazımat Listesi; Yerinde Mutluluk” başlığıyla çıkan dergide mutluluk ile birlikte “Lüzumsuz Karamsarlık” konusu da ele alınmış.

Söz&Kalem 69. Sayısında mutluluğun kaynağı, mutluluğun aranması gereken yer ve mutlu kalabilmenin yolu işlenirken bununla birlikte hayata dair karamsar olunmaması gerektiği ve umutsuzluğa düşülmemesi gerektiği de işlenmiş.

DERGİDE KİMLER NE YAZDI?

Selman Talayhan, ‘Mutluluk Hikâyemiz’ adlı yazısında mutluluğun kaynağını ve mutlu kalabilmenin yolunu güzel bir üslupla işlemiş.  Ali Mürteza Titiz, ‘Ötelerde Bir Şey; Mutluluğun Peşinde’ adlı yazısında mutlu olmayı arzulayan insan için bunun ne kadar kolay olduğu ve nasıl mutlu olunabileceğini ele almış. Her ay bir insanın hayat hikâyesini yazan Ömer Polat bu ay ‘Hayır İslam’dan Vazgeçmicez’ hikâyesiyle Çin zulmünden kaçıp Türkiye’ye yerleşen bir baba ve oğlun dramını, öykü köşesinde Meryem Varol ‘Defter’ yazısıyla tövbekâr bir gencin öyküsünü hoş bir dille kaleme almış. Kamp günlüğüm sayfasında yapmış olduğu gezi ve kampları ele alan Murat Çöklü bu ay ‘Saklı Cennet İğneada’ yazısıyla İğneada Longoz ormanlarında yapmış olduğu kampı kaleme almış.

Bunların yanı sıra Analiz, Kuran Kıssaları, ekran alıntısı, Kitap ve film değerlendirmelerinin bulunduğu ‘Vitrin’ sayfası, kütüphanemizden notlar, ülkemizde ve dünyada yaşanmış olan ilgin olayların anlatıldığı ‘Acayip Şeyler’ sayfası ve Şiir gibi farklı alanlarda yazıların bulunduğu Söz&Kalem dergisinde bu ay ayrıca ‘Ramazan Ayının Verimliliğini Değerlendirme Ölçeği’ başlığı altında geçtiğimiz ay idrak ettiğimiz Ramazan ayını ne kadar verimli geçirebildiğimiz ile alakalı bir anket hazırlanmış. Söz&Kalem Haziran 2019 sayısı yepyeni yüzü, farklı içerikleri ve dopdolu heyecanı ile okuyucusunu bekliyor.

.

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ