Söz&Kalem Mayıs Sayısı Çıktı

Söz&Kalem Mayıs Sayısı Çıktı

Aylık İlim, Kültür ve Gençlik dergisi olan Söz&Kalem Dergisi’nin heyecanla beklenen Mayıs 2019 sayısı çıktı. Ramazan ayı özel sayısı olarak çıkan dergi, kapak konusu olarak ilginç bir başlık kullanıyor.  Kapakta, okuyucularına Whatsapp üzerinden gönderdiği mesajı içeren bir grafik kullanan dergi “Değerli okurumuz! Eski Ramazanları Bulduk. Konum Atıyoruz” başlığıyla eski Ramazanların özlemini çekenlere müjdeli haberi veriyor.

Söz&Kalem, 68. sayısında Değişenin Ramazan değil biz olduğu, aslında Ramazanın her sene ilk günkü heyecan ve bereketi ile capcanlı bir şekilde geldiği, eski Ramazanların çok uzaklarda değil, kaybettiğimiz yerde yani, İslam toplumunun ve medeniyetinin doğduğu yer olan camilerde olduğu işleniyor.

DERGİDE KİMLER NE YAZDI?

Serdar Ayhan “Çocuk Yüreklerde Yer Bulan” yazısıyla Ramazan ve Oruç ayına dair güzel anılarını,  Kamp Günlüğüm yazı dizilerine Ramazan molası veren Murat Çöklü “Sinan’ın Süleymaniyesi ” yazısıyla Süleymaniye camisi üzerinden cami kültürümüzü, Selman Zengin “Unutmak Ölmektir Öyleyse Hatırla” yazısıyla Yeni Zelanda’da yaşanan elim hadise bağlamında cami merkezli hayatımızı kaleme alıyor. Ömer Polat “Osman Amca” hikâyesiyle camide hayat bulan bir hikâyeyle karşımıza çıkarken Meryem Varol da Endülüs’ün düşmesini konu alan “Galib” öyküsünü yazıyor. Dünya bilim tarihinde bir ilk olan Kara Deliğin fotoğraflanmasını konu alan Muhammed Naif’in “İlk Kara Delik Fotoğrafı” başlıklı yazısının yanı sıra Analiz, Eğitim, Davet, Edebiyat, Psikoloji, Siyer gibi farklı konuların da işlendiği, yazılar ve şiirlerin de bulunduğu derginin Mayıs sayısı genç okurların istifadesine sunuluyor.

Söz&Kalem Mayıs 2019 sayısı yepyeni yüzü ve farklı içerikleriyle okuyucusunu bekliyor.

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ