Söz&Kalem Nisan Sayısı Çıktı

Söz&Kalem Nisan Sayısı Çıktı

Aylık İlim, Kültür ve Gençlik dergisi olan Söz&Kalem Dergisi’nin heyecanla beklenen Nisan 2019 sayısı çıktı. “Sevmek Hayat Vermektir” başlığıyla çıkan dergi de Nisan ayı olması hasebiyle Hz. Muhammed (s.a.v)’i sevmeyi ve O’nu sevmekle hayat bulan gönüller ele alınmış.

Söz&Kalem 67. Sayısında sevmenin önemi, önceliği ve sevmenin nasıl hayat vereceği konusunu işlemiş.

DERGİDE KİMLER NE YAZDI?

Serdar Ayhan, ‘Sevmek ve İliklerine Kadar hissetmek’ adlı yazısında kapak konusu olan sevmeyi Hz. Muhammed (s.a.v)’i sevenler onu O’nu severek hayat bulanlar üzerinden güzel bir üslupla işlemiş.  Ali Mürteza Titiz, ‘İnsan Halleri’ adlı yazısında insan hallerine dair incelemeyi ele almış. Her ay bir insanın hikayesini yazan Ömer Polat bu ay ‘Annem Afettiyse’ hikayesini, Recep ayının 27. Gecesi olan Miraç Kandilini ve faziletlerini Cihad Çelik ‘En Büyük Armağan; Miraç’ yazısıyla kaleme almış. Yapmış olduğu gezi ve kampları ele alan Murat Çöklü geçtiğimiz günlerde çevre koruma bölgesi ilan edilen Salda Gölünü, öykü köşesinde Meryem Varol ‘İhtiyar’ yazısıyla bir gencin rüyasını ve rüyanın üzerinde bıraktığı etkiyi hoş bir dille kaleme almış.

Bunların yanı sıra Analiz, Coğrafya, siyer, sağlık, ekran alıntısı, Kitap ve film değerlendirmelerinin bulunduğu ‘Vitrin’ sayfası, kütüphanemizden notlar ve Şiir gibi farklı alanlarda yazıların bulunduğu Söz&Kalem dergisinde bu ay ayrıca geçen derginin yeni yüzü ile ilgili yapılan anketin sonucu da paylaşılmış

Söz&Kalem Nisan 2019 sayısı yepyeni yüzüyle farklı içerikleriyle dopdolu heyecanı ile okuyucusunu bekliyor.

.

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ