Söz&Kalem Temmuz Sayısı Çıktı!

Söz&Kalem Temmuz Sayısı Çıktı!

Söz&Kalem Temmuz Sayısı Çıktı

Aylık İlim, Kültür ve Gençlik dergisi olan Söz&Kalem Dergisi’nin heyecanla beklenen Temmuz 2019 sayısı çıktı. Kapakta mahkeme esnasında fenalaşarak şehit olan Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin kara kalem çiziminin bulunduğu ve “Kardeşim Sen Özgürsün” başlığıyla çıkan dergide Muhammed Mursi’nin hayatı ve mücadelesi ele alınmış.

Söz&Kalem 70. Sayısında İhvan’ı Müslimin teşkilatının siyasi liderlerinden olan, askeri darbeyle görevinden alınıp yaklaşık 7 yıldır haksız ve hukuksuz bir şekilde derdest edilen ve bunun neticesinde 17 Haziran 2019 tarihinde mahkeme salonunda bulunduğu esnada fenalaşarak şehit olan Muhammed Mursi’nin hayatını ve davasını işlenmiş.

DERGİDE KİMLER NE YAZDI?

Selman Talayhan, ‘Gayesi Allah ve Tek Arzusu Şehitlik Olan Adam’ adlı yazısında Muhammed Mursi’nin hayatı üzerinden Mısır’da yaşanan süreci işlemiş. Sabahattin Kemal, ‘Bugün Eksik Olan Ne?’ adlı yazısında insanlığın bugün içinde bulunduğu hali ele almış. Her ay bir insanın hayat hikâyesini yazan Ömer Polat bu ay ‘Taksici’ hikâyesiyle İstanbul’da 28 yıldır taksicilik yapan Ziya amcanın hayatını ve meslek hikâyelerini, öykü köşesinde Meryem Varol ‘Kibir’ yazısıyla Titanic gemisi üzerinden bir subayın ibretlik öyküsünü hoş bir dille kaleme almış. ‘Kamp günlüğüm’ sayfasında yapmış olduğu gezi ve kampları ele alan Murat Çöklü bu ay farklı bir formatla, kamp yapmak isteyenlere rehberlik yapacak ‘Çantamda Neler Var’ yazısıyla kampa gidecekle için çantalarında neler bulundurmaları gerektiğini yazmış. Teknoloji sayfasında ‘İzleniyor ve Dinleniyoruz’ yazısıyla Muhammed Yıldız kullandığımız teknolojik aletlerin bize ne tür olumsuz etkiler bıraktığını ve zararlarını kaleme almış.

Bunların yanı sıra analiz, Kuran Kıssaları, ekran alıntısı, kitap ve film değerlendirmelerinin bulunduğu ‘Vitrin’ sayfası, kütüphanemizden notlar, sonradan müslüman olanların hayat hikayelerinin anlatıldığı 'İslama Dönenler', ülkemizde ve dünyada yaşanmış olan ilginç olayların anlatıldığı ‘Acayip Şeyler’ sayfası ve Şiir gibi farklı alanlarda yazıların bulunduğu Söz&Kalem dergisi Temmuz sayısını genç okurların istifadesine sunuyoruz. Söz&Kalem Haziran 2019 sayısı yepyeni yüzü, farklı içerikleri ve dopdolu heyecanı ile okuyucusunu bekliyor.

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ